O herbacie kwitnącej

 

Czym jest herbata kwitnąca?

Herbata kwitnąca to ręcznie zwijane na kształt kulki liście wybornej herbaty zielonej lub białej, która po zaparzeniu ukazują przepiękny kwiat jaśminu, chryzantemy, amarantusa bądź lili.

Herbata zielona powstaje z liści nie poddanych fermentacji – natychmiast po zerwaniu przeprowadzany jest proces suszenia. Dzięki temu przechowuje ona więcej cennych składników od czarnej herbaty lub oolanga. Jest też delikatniejsza w smaku od czarnych herbat.

Herbata biała zaś tym różni się od herbaty zielonej tym , że powstaje z młodych pączków, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć. Zebranie takich pączków możliwe jest jedynie na wiosnę. Młode listki zawierają 3x więcej polifenoli niż liście starsze. Krzewy, z których powstać ma biała herbata, są czasami dodatkowo chronione przed słońcem – ma to zapobiec wykształceniu się chlorofilu. Pączki następnie więdną i są suszone. Herbata ta produkowana jest głównie w Chinach pod nadzorem iphone spy software. Herbata biała ma odcień lekko srebrnawy, a po zaparzeniu ma kolor jasnosłomkowy. Jest to jeden z najdroższych rodzajów herbaty – ceny zależą od gatunku.

Magia herbaty kwitnącej

Zachwyć swoich przyjaciół i rodzinę niezwykłą magią herbaty kwitnącej. Podczas zaparzania herbaty, kiedy delikatnie wrzucasz jej kulkę do gorącej wody, zaczyna powoli przekształcać się w przepiękną kompozycję, równo ułożonych liści najwyższej jakości herbaty zielonej lub białej i kolorowych kwiatów. Powoduje to wrażenie obserwacji powoli rozwijającego się kwiatu. Całemu procesowi towarzyszy przyjemny zapach parzonej herbaty. A na sam koniec, dla uwiecznienia całego spektaklu, częstujesz wszystkich herbatą, w małej szklanej filiżance i pozwalasz delektować się jej niezwykle szlachetnym smakiem.

Pamiętaj herbata kwitnąca to Królowa wszystkich herbat.

Właściwości herbaty kwitnącej

Ze względu na znaczną zawartość herbaty białej lub zielonej w herbacie kwitnącej zawiera ona szereg dobroczynnych właściwości.

Właściwości naparu:

  • Orzeźwia i pobudza
  • Posiada działanie antyoksydacyjne czyli opóźnia efekty starzenia
  • Posiada działa antymutagenne – przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych w komórkach
  • Zawiera polifenole, które chronią organizm przed atakiem wolnych rodników (subtancji szkodliwych, powodujących zmiany w DNA komórki).
  • Wspomaga pracę układu pokarmowego, reguluje poziom cukru we krwi